نحوه تسمه کشی کارتن

نحوه تسمه کشی کارتن

تسمه کشی کارتن یکی از مراحل مهم بسته بندی محصولات است. این کار باعث تقویت کارتن و جلوگیری از هر گونه آسیب به محتویات بسته می شود. همچنین با تسمه کشی درست، کارتن محکم تر می شود و در حمل و نقل و حمایت از کالاها در مقابل ضربه های محتمل پایدارتر عمل می کند.

ابتدا مراحل انتخاب تسمه کشی مناسب باید بررسی شود. بسته به حجم و وزن کارتن و میزان حمل و نقل، نوع تسمه کشی متفاوت است. انواع تسمه های کشی شامل تسمه پلاستیکی، بند فلزی و خیاطی وجود دارد.

پس از انتخاب نوع تسمه کشی مناسب برای کارتن، مراحل انجام تسمه کشی آغاز می شود. ابتدا بسته باید به قسمتی از کارتن نزدیک به درب چیده شود و سپس تسمه کشی به اطراف بسته‌بندی کشیده می شود. در فاصله های مشخصی از هم، به اندازه چرخش دادن تسمه، به گردش دور درزهای بسته می اندازد تا کشش هموار توسط تسمه کشی فراهم شود.

پس از اتمام تسمه کشی، بهتر است میزان کشیده شدن تسمه بر اساس حجم و وزن کارتن انجام شود. این تسمه نباید خیلی شدید کشیده شده و یا همراه با حرکت دست های کارگر در زمان کار نباید نرم باشد. با در نظر گرفتن این نکات، بسته بندی کالا صحیح تر و امن تر خواهد بود.

غرفه لباس زیر مژینا


روش‌های مختلف تسمه کشی کارتن

تسمه کشی کارتن یکی از روش‌های معمول برای بسته شدن کارتن‌های محصولاتی است که باید در حین حمل و نقل، نگهداری یا ارسال، از آسیب‌های خارجی محافظت شوند. در این روش، از تسمه‌های پلاستیکی یا بسته‌بندی‌های برشی استفاده می‌شود.

یکی از روش‌های تسمه کشی، استفاده از تسمه پلاستیکی است. در این روش، ابتدا به دو سر کارتن با دستگاه تسمه کشی، تسمه‌های پلاستیکی برچسب می‌زنند و سپس با کشیدن تسمه از وسط کارتن، آن را بسته می‌کنند. تسمه پلاستیکی در این روش مقاومت بالایی دارد و قابلیت حمل بار بالا را داراست.

روش دیگر تسمه کشی، استفاده از بسته‌بندی‌های برشی است. در این روش، کارتن با شکل‌دهی برشی، به یکنواختی بسته می‌شود و برای بسته شدن، از این بسته‌بندی‌ها استفاده می‌شود. با این روش، کارتن از نقاط مختلف محکم بسته شده و در برابر آسیب‌های خارجی، محافظت می‌شود.

روش سوم تسمه کشی، استفاده از تسمه‌های چسبی است. در این روش، دو نوع تسمه چسبی در نظر گرفته می‌شود؛ تسمه چسبی دو رو و تسمه چسبی یکرو. با استفاده از تسمه چسبی دو رو، دو نواحی کارتن به هم چسبیده و سپس تسمه چسبی یکرو بر روی آن‌ها قرار داده می‌شود. با این روش، کارتن به خوبی بسته و در برابر ضربه و لرزش‌های حمل و نقل، محافظت می‌شود.استفاده از پلاستیک با نام تجاری برای تسمه کشی کارتن

استفاده از پلاستیک با نام تجاری برای تسمه کشی کارتن از جمله روش‌های مورد استفاده در بسته‌بندی و حمل و نقل کالا‌ها می‌باشد. این نوع پلاستیک شفاف است و باعث می‌شود برچسب‌ها و نوشته‌های موجود در روی کارتن قابل رؤیت باشند. همچنین، این نوع پلاستیک به عنوان یک تسمه کشی برای کارتن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که مانع از جدا شدن بسته‌های کالایی و فروپاشی آن‌ها می‌شود.

تسمه کشی با استفاده از این پلاستیک، باعث می‌شود که کالا به صورت استوار و به شکل هندسی مناسب جابجا شود و در هنگام حمل‌ و نقل، خراب نشود. با توجه به قابلیت خوبی که این نوع تسمه کشی دارد و همچنین نوع پلاستیکی که برای آن استفاده می‌شود، این تسمه در بیشتر کارخانه‌های بسته بندی و حمل کالا در سراسر جهان به کار رفته و بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

از مزایای استفاده از این نوع پلاستیک به عنوان تسمه کشی برای کارتن‌ها می‌توان به سادگی استفاده از آن، امکان بسته بندی سریع و آسان و همچنین کاهش هزینه‌ها در مقایسه با سایر روش‌های بسته بندی اشاره کرد. با این حال، برای محیط زیست، استفاده از پلاستیک به صورت گسترده در بسته بندی و حمل و نقل کالا‌ها نمی‌تواند جایگزین مناسبی باشد. در این راستا، استفاده از پلاستیک قابل بازیافت جهت کاهش آسیب پذیری محیط زیست، از جمله راه‌حل‌های پیشنهادی است.استفاده از بندهای فلزی برای تسمه کشی کارتن

بندهای فلزی برای تسمه کشی کارتن ابزاری بسیار کارآمد در بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات هستند. این بندها به دلیل مقاومت بالا و قابلیت استفاده مجدد، به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های بسته‌بندی انتخاب می‌شوند.

یکی از مزایای استفاده از بندهای فلزی این است که آن‌ها قابلیت تحمل فشار بالا و همچنین ضربات و شوک‌های مختلف را دارند و در نتیجه، به راحتی می‌توانند برای بسته‌بندی محصولات سنگین و حجیم استفاده شوند.

بندهای فلزی برای تسمه کشی کارتن همچنین بسیار قابل تنظیم هستند. به عنوان مثال، در صورتی که نیاز به بسته‌بندی محصولاتی با اندازه‌های مختلف دارید، می‌توانید از بندهای فلزی با اندازه‌های مختلف استفاده کنید. همچنین، با توجه به قابلیت تنظیم بالای این بندها، می‌توانید قطر و طول بسته‌بندی را به راحتی تغییر دهید.

همچنین، یکی دیگر از مزایای استفاده از بندهای فلزی این است که آن‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و به سادگی می‌توانید محصولات را درون کارتن قرار داده و با استفاده از این بندها بسته‌بندی کنید.

در کل، استفاده از بندهای فلزی برای تسمه کشی کارتن یکی از بهترین روش‌های بسته‌بندی است که می‌توانید در هر صنعتی به آن‌ها روی بیاورید. این بندها به دلیل مزایای بسیاری که دارند، از جمله مقاومت بالا، قابل تنظیم بودن، و قابل استفاده مجدد بودن، به عنوان یکی از پراستفاده‌ترین لوازم بسته‌بندی شناخته می‌شوند.آموزش تسمه کشی کارتن با استفاده از ماشین‌آلات خاص

تسمه کشی کارتن نوعی فعالیت است که در بسیاری از صنایع بسته بندی و حمل و نقل استفاده می‌شود. فرایند تسمه کشی به منظور محافظت محتوای کارتن در طول حمل و نقل، جلوگیری از عبور ناخواسته از مواد و باعث ایجاد بسته‌بندی مناسب است.

در روش‌های سنتی، تسمه کشی به دستی و با استفاده از مواد خام (مثل زهره) صورت می‌گیرد. با این حال، با روند تکامل صنایع بسته‌بندی و حمل و نقل، ماشین‌آلات خاصی برای تسمه کشی کارتن کشف شد تا فرایند را سریعتر و کارآمدتر انجام دهند.

ماشین‌های تسمه کش خاصی با طراحی‌های مختلف وجود دارند. این ماشین‌آلات همچنین از روش‌های مختلف انرژی برای جابجایی و کشیدن تسمه استفاده می‌کنند، بنابراین نوع ماشین مورد استفاده بسته به نوع کاربرد و مواد تسمه کردن متفاوت خواهد بود.

فرایند تسمه کشی با ماشین‌آلات خاص، عموماً در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول، تسمه توسط دستگاه کششی وارد ماشین می‌شود، سپس به یک دستگاه برش خاص می‌روید تا تسمه به طول درخواست شده بریده شود. سپس در مرحله دوم، تسمه به دور کارتن کشیده شده و با استفاده از انرژی و فشار مناسب بر روی خود، کارتن را بسته می‌کند.

استفاده از ماشین‌آلات خاص برای تسمه کشی کارتن، می‌تواند هزینه زمان و نیروی انسانی را کاهش دهد و عملکرد بیشتری در خط تولید ایجاد کند. با استفاده از فناوری مدرن، فرایند تسمه کشی دقیق و با کیفیت بیشتری کسب می‌شود و به سرعت انجام می‌پذیرد که باعث ارتقای تولید و بهره‌وری صنایع بسته‌بندی و حمل‌ونقل خواهد شد.نحوه استفاده از چسب‌زدنی برای تسمه کشی کارتن

تسمه کشی کارتن یکی از پرکاربردترین روش‌های بسته‌بندی است که باعث می‌شود کارتن‌ها در حین حمل و نقل آسیب نبینند و سالم به مقصد برسند. برای بسته‌بندی کارتن‌ها، اکثرا از چسب‌زدنی‌های مخصوص تسمه کشی استفاده می‌شود که خصوصیات بسیار مفیدی برای این کار دارند.

برای استفاده از چسب‌زدنی برای تسمه‌کشی کارتن، بهتر است از چسب‌های افزایش‌یافته با قدرت چسبندگی بالا و مقاومت در برابر رطوبت استفاده کنید. این نوع چسب‌ها به دلیل داشتن خصوصیات ضدآب، قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف می‌باشند.

ابتدا، تسمه کشی مورد نظر را روی کارتن قرار دهید و سپس با کمک دستهای خود، روی تسمه فشار بیشتری بدهید و چسب‌زدنی را از روی نوک انگشتان خود جدا کرده و آن را به سمت پایین برده و به سرعت به چپ و راست پیچانده و در انتها با چسبیدن آن به خود کارتن، به ثبات اندازه‌اید. این کار را تا جایی که تسمه کشی کارتن همه جا کامل شود انجام دهید.

در نهایت، با استفاده از چسب‌زدنی دوم، با جایگزینی آن با تسمه کشی کارتن از آن برای بسته‌بندی قسمت‌های ضعیف یا شکننده کارتن‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید. با توجه به این که این نوع چسب‌زدنی ضعیف‌تر از چسب‌زدنی تسمه کشی است، بهتر است از آن برای بسته‌بندی کارتن‌های سبک‌تر و غیرحمل‌ونقل پراستفاده کنید.تکنیک‌های تسمه کشی کارتن بدون نیاز به تجهیزات خاص

تسمه کشی کارتن یکی از راه‌های مؤثر برای بستن و بسته‌بندی کارتن‌های بزرگ و کوچک است. با استفاده از تسمه کشی، می‌توانید کارتن‌ها را به صورت ایمن و محکم بسته و آن‌ها را به هرجایی که نیاز دارید انتقال دهید. در این مقاله، به چند تکنیک ساده و كاربردی برای بستن کارتن با تسمه کشی بدون نیاز به تجهیزات خاص می‌پردازیم.

اولین تکنیک که می‌توانید استفاده کنید، استفاده از تسمه کشی چسبدار عریض است. با این روش، تسمه کشی را اصلاحیه کنید تا دو برگه را با هم بچسبانید. سپس با چاقویی تیز، تسمه را به طول مورد نظر ببرید. حال باید تسمه را به اندازه کافی طولانی کنید تا بتوانید کارتن را بسته و بعداً برید.

تکنیک دوم، استفاده از تعداد بیشتری تسمه کشی است. در این روش، جایی که باید کارتن را ببندید را با دوتا تسمه کشی عمودی در بالا و پایین و سپس دو تسمه کشی مورد نیاز عرضی ببندید.

تکنیک سوم، استفاده از تسمه کشی نرم است. با این روش، تسمه کشی را دراز می‌کنید و آن را برای تنگ کردن در صورت نیاز دور از کارتن قرار می‌دهید، سپس کارتن را روی تسمه قرار می‌دهید و تسمه را تنگ می‌کنید. این روش به خصوص برای کارتن‌های بزرگ مفید است.

با استفاده از این تکنیک‌های ساده، می‌توانید به راحتی و بدون استفاده از تجهیزات خاص، کارتن‌های خود را بسته و بسته‌بندی کنید.